Nuhvel
Eelised

Server püsti alla minutiga

Oleme Nuhvlis palju vaeva näinud, et klientide ajakulu võimalikult palju vähendada. Seepärast võtab meil Teie serveri loomine aega vaid 10 sekundit, pärast mida saate juba serverit arendama hakata.

 • Logige sisse - alustuseks logi Nuhvli paneeli sisse oma Google'i kasutajaga.
 • Tellige pakett - seejärel vali endale sobiv pakett ning tasu selle eest vabalt valitud viisil - SMS, pangalink või PayPal.
 • Looge server - tellitud paketile vastavalt saate järgmisena luua kas ühe või mitu serverit.
 • Kutsuge abi - lisage oma serveritele ka Haldajad, kes saavad Teid aidata serveri arendamisel.
 • Seadistage - kasutage Failihaldurit, et muuta oma server täpselt selliseks, nagu unistasite.
 • Mängige - toksige Minecrafti oma serveri aadress sisse, jagage seda ka oma sõpradega ning tundke omaenda serverist rõõmu!

Tipptasemel riistvara

Nuhvlis kasutame vaid parima hinna ja võimsuse suhtega füüsilisi servereid, milleni oleme jõudnud oma mitmeaastase serverihaldamise kogemuse põhjal.

 • Protsessorid - meie servereid jooksutavad Inteli spetsiaalsed serveriprotsessorid Xeon seeriast ning mänguritele disainitud CPU-d Core i7 seeriast.
 • Muutmälu - füüsilistel serveritel on meil 32 või 64GB RAM'i, mis jaotatakse õiglaselt serverite vahel ära. Kasutusel on DDR3 tehnoloogia, mis on piisavalt kiire, kuid samas odavam kui DDR4.
 • Püsimälu - kuna väiksemate serverite failid mahuvad jooksvalt ülikiiresse muutmälusse ära, pole kõvaketta kiirus niivõrd oluline, mistõttu kasutame soodsaid HDD kettaid. Suurematele serveritele aga pakume parima jõudluse saavutamiseks ka SSD kettaid.
 • Võrguühendus - kõik meie serverid on ülikiire 1Gb/s ühenduse taga, mis tagab probleemideta suhtluse ka väga suure koormuse all. Võrguliikluse maht ei ole piiratud.
 • Asukoht - kui pole öeldud teisiti, siis asuvad kõik meie füüsilised masinad põhjanaabri Soome keskustes. See tagab väga madala latentsuse (~10ms) ning samas on see soodsam kui Eestis asuvad serverid.

Integreeritud tasulised teenused

Nuhvli keskkonnas on oma serverile tasuliste teenuste lisamine imelihtne ning need aktiveeruvad koheselt. Maksevõimaluste valik on lai - saate valida nii SMS-i, m-makse, pangalingi kui ka PayPal-i vahel (ning kasvõi kõik korraga):

 • SMS - mängija saadab tasulisele numbrile etteantud sisuga sõnumi (algab märksõnaga "NUHVEL") ning saab vastu ostetud teenuse Teie serveris. Sõnumi hind on kas 0.96€ või 3.20€. Raha võetakse maha mängija mobiiliarvelt.
 • M-makse - mängija helistab talle genereeritud tasulisele numbrile ning saab vastu ostetud teenuse Teie serveris. Teenuse hinna saate ise määrata - alates 0.30€ kuni 10€. Mängija jaoks lisandub veel m-makse teenustasu 0.32€. Raha võetakse maha mängija mobiiliarvelt, nagu ka SMS-i puhul.
 • Pangalink - mängija logib pangalingi kaudu oma kontosse, kinnitab ülekande ning saab vastu ostetud teenuse Teie serveris. Teenuse hinna saate jällegi ise määrata - alates 0.90€ kuni 100€. Raha võetakse maha mängija pangaarvelt.
 • PayPal - mängija logib PayPal'i lingi kaudu oma kontosse, kinnitab ülekande ning saab vastu ostetud teenuse Teie serveris. Teenuse hinna saate ka ise määrata - samuti alates 0.90€ kuni 100€. Raha võetakse maha mängija PayPal'i kontolt.

Failihaldur otse veebis

Nuhvli serverihalduskeskkonda on failihaldur juba sisseehitatud, et Teie ei peaks arvutisse paigaldama eraldi tarkvara oma failidele FTP kaudu ligi pääsemiseks. Laadi faile üles ja alla, nimeta ümber ja liiguta, loo ja kustuta - seda kõike nii arvutis kui mobiilis:

 • Mitme faili tugi - saate tegeleda korraga mitme failiga, et hoida kokku väärtuslikku aega. Mitut faili saab korraga valida, seejärel saab need mõnusalt kokku pakkida ja alla laadida, teise kausta panna, ära kustutada jm. Samuti saab mitut faili korraga üles laadida.
 • Kaks erinevat vaadet - valige, kumb teile rohkem meeldib: failide nimekirja vaade või failide ikoonide vaade. Mõlema vaate puhul on aga vasakul ääres mugav kaustapuu, mille abil saate kiirelt erinevate kaustade vahel liikuda.
 • Failiotsing - teate, et olete kuskile failihunniku vahele ära kaotanud väärtusliku faili? Pole muret! Alati saate valitud kaustas olevate failide hulgast leida just selle, mida otsite, toksides selle nime otsingukasti.
 • Piltide eelvaade - vähe sellest, et tavalisi seadeid ja tekste saab mugavalt muuta faili avamisel, saab kiiresti näha ka üleslaetud pilte! Tee lihtsalt topeltklikk pildil (või paremklikk ning "Vaata") ja see avaneb võluväel.

Andmebaas - ei midagi keerulist

Nuhvlis anname iga serveriga kaasa tasuta MySQL andmebaasi, kuhu pluginad saavad salvestada kõiksugu vajalikku kraami. Jällegi pole vaja eraldi tarkvara, et tabeleid ja ridu vaadata ja muuta, sest kõik on mugavalt ja ühtse disainiga paneeli sisseehitatud:

 • Automaatne sisselogimine - enam ei pea jändama IP-de, kasutajanimede ja paroolidega - Nuhvli paneelist valides Andmebaas olete automaatselt oma andmebaasi sisse logitud. Seal saate kiire ülevaate tabelitest ning teha ka vajalikke muudatusi.
 • Jõukohane haldamine - kes pole andmebaasidega varem kokku puutunud, saab sisseehitatud nuppude ja valikutega edukalt hakkama ilma, et peaks SQL keelt tundma. Kes aga tunneb end ses valdkonnas kodusemalt, saab ka otse SQL lauseid käivitada.